USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Scala Residenza Fortaleza Fortaleza (Ceara) Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Scala Residenza Fortaleza

Avanceret Booking
2026-06-29
2026-06-30

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Apartment photo stub
6

Scala Residenza Fortaleza

 Gratis WiFi
 24-timers service

24-timers Reception

 Privat strand

Adgang til strand

 Aircondition

Klimaanlæg


Scala Residenza Fortaleza ferielejlighed tilbyder en strand- logi i Mucuripe område i Fortaleza. Stedet består af 2 soveværelser og 2 badeværelser.

Det befinder sig 2 km af Mercado dos Pinhões og 5 minutters kørsel fra Estátua de Iracema. Gæster kan finde Mucuripe Strand i området. Coco Bambu Beira Mar og Frutos de Goiás, der serverer forskellige retter ligger 250 meter fra spillestedet. Det tager en 10-minutters køretur for at se Praça Luíza Távora.

Værelserne er udstyret med et flisegulv samt en sofa, et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med mange kanaler.

20 minutters kørsel tager dig til Fortaleza lufthavn.

  • Lufthavne
  • Fortaleza Lufthavn
    13 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Gratis WiFi
  • 24-timers Reception
  • 24 timers vagtservice
  • Elevator
  • Røgdetektorer
  • Brandslukkere

Aktiviteter og afslapning

  • Adgang til strand

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Spisebord
  • Fladskærms TV

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 18:00
Udtjekning: fra 08:00 indtil 11:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🕌

    Hvilke berømte landemærker ligger tæt på Scala Residenza Fortaleza hotel?

    Attraktioner i nærheden af Scala Residenza Fortaleza hotel inkluderer Mucuripe Fiskemarked samt Meireles Strand, og de kan nås på henholdsvis 15 minutters gang og 12 minutters gang.
  • Hvor langt er Fortaleza fra et Scala Residenza Fortaleza hotel?

    Der er en 15-km afstand mellem Fortaleza og et Scala Residenza Fortaleza hotel.
  • 🕗

    Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Scala Residenza Fortaleza hotel?

    Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Scala Residenza Fortaleza hotel ved 11:00.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i Fortaleza hotellet?

    Den gennemsnitlige værelsespris i Fortaleza hotellet er 83$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • 📧

    Tilbyder hotellet en trådløs internetforbindelse?

    Ja, hotellet tilbyder Wi Fi i hele ejendommen.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din bedømmelse

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-06-29
2026-06-30

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Scala Residenza Fortaleza, Brasilien

3960 Avenida Beira Mar, Fortaleza (Ceara), Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hotels-in-fortaleza.com

All rights reserved